Konečně poklidný advent?

23. prosinec 2016 | 16.00 |
Ačkoli se to teď ten poslední týden před Štědrým dnem přece jen trochu pokazilo a všechno nabralo tradiční nepříjemně rychlé tempo hraničící s hysterií, ty předchozí týdny byly myslím slušně pohodové :o). Nepodcenila jsem totiž přípravu a začala včas. Vánoční dárky jsem nakoupila už někdy v průběhu října (resp. základ už jsem měla z letošního léta, což ale moc nedoporučuju, protože pak mě stejně před Vánoci napadají další a aktuálnější věci, které by mohl Ježíšek přinést, a akorát mě to stojí víc peněz a pod stromečkem je zbytečně narváno :o) a navíc pěkně přes internet, čímž jsem se vyhnula takovému tomu otravnému bloumání po obchodech a mohla jsem se pak zbytku populace vesele pošklebovat, že je to martýrium teprve čeká. Vánoční úklid, resp. velkou debordelizaci skříní, jsem zvládla taky v předstihu, konkrétně už začátkem listopadu, takže pak už jsem jen dolaďovala detaily jako třeba, že jsem si našla čas i na údržbu počítače a promazání všech těch odkazů uložených na liště oblíbených položek (věřili byste, že jsem tam měla odkazy ještě i z roku 2013?!), přičemž prach jsem utírala teď ve středu odpoledne, aby to co nejdéle vydrželo :o)

Advent 2016-02

A překvapivě jsem se letos na Vánoce i docela hodně těšila. Asi už někdy od poloviny listopadu, kdy jsem si na doporučení Cukřenky koupila boží tričko s vánoční tématikou, ve kterém si hodlám přes svátky stylově hovět na gauči a koukat na pohádky (zatím si to teda jenom vizualizuju, ale od zítřka najíždím na ostrý provoz :o). Další vlna vánočního těšení nastala na konci listopadu, kdy u nás napadl první letošní sníh a já hned obratem vyštrachala Velkou vánoční jízdu, kterou jsem pustila coby hlavní páteční večerní program :o). K tomu jsem si zašla do kina na vánoční slaďárnu Pohádky pro Emu a Anděla Páně 2. Na Mikuláše jsem natrénovala nanečisto pečení vánočního cukroví v podobě mikulášských bezlepkových perníčků, kterými jsem se poměrně úspěšně snažila nahradit ony balené perníky polévané čokoládovou polevou, co jsme k Mikuláši pravidelně dostávali coby děti :o). Nevynechala jsem samozřejmě ani tradiční přílet anděla, návštěvu vánočních trhů na náměstí (včetně nezbytného zazvonění si na "zvoneček přání" a nákupu dalších a dalších vykrajovátek na vánoční cukroví :o) a můj oblíbený dětský vánoční punč nebo tolik nezbytná posezení s přáteli, bez kterých si advent nějak ani nedovedu představit :o)

Advent 2016-01

pise.cz/img/363241.jpg">

Každý advent vyžaduje i patřičný adventní kalendář :o)

Poměrně dobře nakonec letos dopadl i náš firemní vánoční večírek, ze kterého jsem měla trochu strach (třebaže jsme ho z větší části prokecali, místo abychom tančili :o). Souhrou okolností jsem se podívala dokonce i na vánoční trhy na pražském Staroměstském náměstí (což teda kvůli těm brutálním davům lidí nikomu nedoporučuju) a v adventním programu nechyběl ani tradiční vánoční koncert NezmarůJihočeskou filharmonií :o). Dokonce jsem se letos překvapivě upřímně těšila na to, že k nám na svátky zase přijede babička, protože se jí u nás vloni tak moc líbilo :o). Každopádně jsem si teď o zlatém víkendu zahrála na balící službu a balila jsem dárky opravdu za všechny (letos už nejen za taťku, ale i za bráchu a za mamku – aneb pokud ještě nevíte, jak se jmenuje duch Vánoc, je to rebarbora!), včera jsem doplácala marcipánové úlky a k tomu si dala druhé kolo pečení cukroví, konkrétně moje bezlepkové linecké, aby se byt správně provoněl a vánoční atmosféra dýchla i na ty největší odpůrce (dneska jsem ho slepovala a vařila bramborový salát, který už stydne na balkóně :o). Takže teď už mi zbývá jenom nasbírat síly na zítřejší obalování a smažení kapra a vaření rybí polévky a popřát vám krásné Vánoce, užijte si mírumilovné chvíle v rodinném kruhu, pošmákněte si na cukroví, poválejte se na kanapi a po svátcích se těším na vaše reporty o tom, copak se skrývalo pod větvemi vašeho vánočního stromu a příp. čím jste udělali radost (či způsobili šok) svým nejbližším :o)

Advent 2016-03

Balící služba rebarbora – letos ještě zdarma, ale od příštího roku si budu účtovat vysoké poplatky :o)

A pamatujte, že po Vánocích nenastane konec světa (teda aspoň doufám :o), takže nemusíte stihnout úplně všechno do 23. prosince – například já jsem si taky nechala ležet balíček s teplými svetry, abych přežila leden, na poště a vyzvednu si ho až po svátcích, nepodařilo se mi publikovat všechny články z adventního období, i když jsem fakt chtěla (ale časově jsem to prostě nedala) nebo dovyšít onu vánoční baňku a taky z toho nevyšiluju (resp. už jsem se s tím nějak smířila, i když zrovna tohle mě pořád trochu mrzí, přece jen by člověk řekl, že za rok bych to mohla zvládnout :o(. A stejně tak se nemusíte za každou cenu pokoušet snést svým blízkým na Vánoce modré z nebe a zahlcovat je nepřeberným množstvím pochutin, exotického ovoce či domácího cukroví, neb zrovna v tomhle ohledu střídmost nijak neuškodí a možná vám za to v lednu budou ještě vděční :o). Takže "relax and take it easy"! :o)

Advent 2016-04

Tu posedlost zásobováním budu muset ještě doladit, no :o(

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Konečně poklidný advent? myfantasyworld 23. 12. 2016 - 19:21
RE(2x): Konečně poklidný advent? rebarbora 26. 12. 2016 - 15:14
RE: Konečně poklidný advent? epona 23. 12. 2016 - 19:30
RE(2x): Konečně poklidný advent? rebarbora 26. 12. 2016 - 15:16
RE: Konečně poklidný advent? atraktivnistrasilka 23. 12. 2016 - 21:32
RE(2x): Konečně poklidný advent? rebarbora 26. 12. 2016 - 15:19