Mumie

26. září 2017 | 17.46 |
Upoutávku na tenhle film s Tomem Cruisem v hlavní roli jsem viděla, když jsme byli v kině na Rychle a zběsile 8 a dost se mi zalíbila, protože to vypadalo na slušný akčňák s nádechem nadpřirozena :o). Zlí jazykové mi sice tvrdili, že je to jen další remake, jakými se to teď v Hollywoodu jen hemží, a teoreticky měli asi pravdu, že autoři jen chytře vyměnili Imotepa za mumifikovanou faraónovu dceru (byť teda ta zápletka s tím, že měla být následnicí trůnu, asi lehce pokulhává, protože pochybuju, že by něco takového ve starověkém Egyptě bylo na denním pořádku), ale já se stejně nedala a ve čtvrtek 22. června 2017 jsem vyrazila na Cruise a Mumii do kina :o)
Ve výsledku jsem pak ale měla pocit, že jsme byli vlastně na úplně jiném filmu, než jaký ukazovali v traileru :o(. Upoutávka byla totiž tak umně sestříhaná, že i taková ta základní zápletka vyzněla úplně jinak, takže jsem byla celkem nemile překvapená už od samého začátku a upřímně řečeno jsem ze svého údivu nevyšla až do konce :o(. Sice se tvůrcům podařilo natáhnout do hlavních rolí velká jména jako Mumie s CruisemTom Cruise nebo Russell Crowe, ale jinak vlastně skutek utek :o(. Přišlo mi to trochu, jako když Pejsek s Kočičkou vařili dort, neb v Mumii taky splácali dohromady všechno možné, jakože hele lidi mají rádi zombíky, tak tam dáme zombíky, a lidi mají taky rádi, když to má nějaký odkaz na jinou partu hrdinů z jiných příběhů, tak tam dáme dr. Jekylla atd. Za lákavým trailerem se tak skrývá béčkové, možná až céčkové dílko, u kterého jsem celou dobu v kině nevěřícně kroutila hlavou nad tím, jakou další kravinu si to ještě scénáristé s rejžou vymyslí, a nutno dodat, že mě přeci jen stihli párkrát překvapit – pokaždé, když jsem si říkala, že horší už to být nemůže, hbitě mě přesvědčili o opaku :o(.
Hlavní hrdina v podání Toma Cruise má být asi přeci jen trochu okopírovaný Rick O'Connell z Mumie z 90. let, která je na rozdíl od téhle opravdu povedená a ve své době byla ještě navrch ukázkou vrcholných filmových triků za použití počítačových programů od Pixaru. Hraje totiž jakéhosi mariňáka, co si ve volných chvílích přivydělává vykrádáním hrobů a prodejem starožitností na černém trhu, jako doprovod má jakéhosi rádoby Billyho, ale celé je to posunuté trochu jinam a v tomhle případě chodí hlavního hrdinu jeho kamarád strašit coby duch, protože byť byl původně zombie, asi se zabil při pádu letadla, zatímco Cruise přežil a probudil se v márnici :o(. Každopádně ty jejich dialogy (hlavně na samém začátku), kdy jako tušíte, že se snaží být vtipní, ale vůbec vtipní nejsou, spíš jen trapní a děsně průhlední, to bylo taky solidní utrpení :o(. Samozřejmě nechybí ani lovestory hlavního hrdiny s blondýnou, které ukradl mapu k hrobce prokleté mumie, ale chybí tomu takový ten příjemný vtip první Mumie s Rachel Weiszovou jako knihovnicí a jejím povedeným bratrem, zkrátka tahle letošní Mumie je jen takový blábol a docela jsem u ní litovala, že jsem na to šla do kina, protože to byla vyložená ztráta času a rozhodně se na tenhle film nehodlám někdy dívat znovu (přeci jen když už to stojí za pendrek v kině, doma u televize to bude absolutní kýč), až jsem se divila, že se nechal Cruise k něčemu takovému přemluvit, ale jak už jste nejspíš taky zjistili, dobří herci ještě neznamenají, že bude dobrý i celý film :o(
A nějak jsem nechápala ani ústřední padoušskou mumii egyptské princezny, která vyráběla armádu zombíků na potkání, jakože z kdekoho vysávala život, ale vlastně nikdo nevěděl proč, asi že ji to bavilo, protože ji nejspíš obecně bavilo být zlá, nevím, každopádně vám to musí coby divákovi stačit, neb tvůrci neměli ani tuhle zápletku vůbec promyšlenou, ostatně jako celý onen zašmodrchaný příběh, který jsem jim ani v nejmenším nezbaštila, naopak mi solidně váznul v krku a připadal mi neskutečně otravný, takže jsem se už někdy od poloviny těšila, kdy konečně skončí a já budu moct jít domů :o(. Pokud tedy na tuhle Mumii někde narazíte, za mě vám doporučuju přejít ji bez mrknutí oka, neb by to byla ryzí ztráta času i místa na disku :o)

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Mumie zlomenymec 27. 09. 2017 - 17:36
RE(2x): Mumie rebarbora 30. 09. 2017 - 16:03
RE: Mumie mow 28. 09. 2017 - 16:26
RE(2x): Mumie rebarbora 30. 09. 2017 - 16:25
RE: Mumie fake 17. 10. 2017 - 10:21
RE(2x): Mumie rebarbora 17. 10. 2017 - 20:27