Dig Down!

19. říjen 2017 | 18.29 |
Byť jsem neuvěřitelná ostuda, neb nový singl svých miláčků MUSE, který vyšel už 15. května letošního roku, jsem si poslechla až teď, tedy o nějakých pět měsíců a jeden den později (měla jsem tak trochu hudební krizi a krom Čtvera ročních dob a Vivaldiho obecně jsem neposlouchala skoro nic :o(, ale nutno dodat, že to bylo přesně to, co jsem právě teď potřebovala slyšet :o). Po hudební stránce to sice není žádný vyložený zázrak – je to pořád hodně syntetické, takže mi tam chybí víc kytar, jakože nějaký pěkný riff nebo výrazná melodie (nemluvě o tom, že jedno obdobně minimalistické Madness už máme :o) – ale textově je to pro mě neuvěřitelně nakopávací pecka :o). No uznejte sami:

When hope and love has been lost
Když se vytratí naděje a láska,
and you fall to the ground,
a ty padneš až na dno,
you must find a way.
musíš najít nějakou cestu.
When the darkness descends
Když na nás dolehne temnota,
and you're told it's the end,
a je ti řečeno, že tohle je konec,
you must find a way.
musíš najít nějaký způsob.
When God decides to look the other way
Když se Bůh rozhodne koukat jinam
and a clown takes the throne
a na trůn usedne klaun,
we must find a way.
musíme najít nějaké řešení.
Face a firing squad,
Tváří v tvář střílejícímu komandu,
against all the odds,
navzdory nepřízni osudu,
you will find a way.
ty najdeš nějakou cestu.
Dig down!
Kopej!
Dig down!
Kutej!
Dig down and find faith!
Hrab hlouběji a najdi v sobě víru!

Navíc to refrénové Dig Down! zní skutečně trochu jako kopání krumpáčem :o).

Každopádně vám můžu říct, že mi tahle písnička takhle při pondělku 16. října vylepšila den (jakože make my day :o). Poprvé po několika měsících jsem si ráno na cestu do práce pustila muziku z telefonu (ano, z mého "chytrého" telefonu, byť pořád trochu bojuju se sluchátky a faktem, že nemůžu přeskakovat písničky pouhým stiskem tlačítka na klipu jako u své staré Nokie; vytahovat a odemykat telefon mě zkrátka nebaví :o( a ve spojení s tou krásnou temně modrou ranní oblohou posetou hvězdami, konkrétně jasně viditelným souhvězdím Orion a o kousek dál Jitřenkou (ta byla tak jasná a jakoby pulzovala, až jsem si říkala, jestli to není spíš nějaký satelit, ale v úterý byla na stejném místě, takže asi ne :o) s ostře řezaným uzoukným srpkem couvajícího měsíce, to působilo až magicky a já měla tendenci se usmívat od ucha k uchu :o). Mám takováhle rána moc ráda, takové to ticho, kdy všechno ještě spí a jen svítí hvězdy, člověk má celý den před sebou a je plný naděje, že dneska to třeba bude lepší než včera, zkrátka taková vzácná chvilka klidu :o)
Jinak co se MUSE týče, podle fotek na Instagramu jsou kluci už zase ve studiu a pracují na nové desce, což je velice pozitivní zpráva, neb to znamená nejen zbrusu nové album, ale i další turné a tudíž snad i koncert tady u nás :o). A protože nemůžu pět chválu na písničku, aniž bych vám ji sem dala k případnému poslechu, a protože se mi kluků videoklipy málokdy líbí, vybrala jsem radši živé vystoupení, které je pro MUSE stejně víc typické :o)

Dig Down 01  Dig Down 04

Dig Down 02  Dig Down 03

UPOZORNĚNĺ!
Následující video obsahuje Mattovy přehnané pózy (on je prostě tak trochu hérečka a primadona neboli hilarious poser :o), Chrisovy zježené vlasy ala ďábel :o) a jediný Dominic dává celé sestavě nádech lehké elegance ve svém bílém obleku s leopardím tričkem – ach jo, jak já tyhle kluky miluju :o)
A tu kytaru s modrýma ledkama kolem dokola chci místo vánočního stromečku :o)

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Dig Down! damn-girl 20. 10. 2017 - 17:18
RE(2x): Dig Down! rebarbora 20. 10. 2017 - 18:24
RE(3x): Dig Down! damn-girl 21. 10. 2017 - 21:42
RE(4x): Dig Down! rebarbora 28. 10. 2017 - 16:05