Koncert November 2nd

13. listopad 2017 | 17.26 |
Tohle byla jedna z poměrně spontánních akcí, kterou jsem zpískala posledního srpna, když v rámci jakéhosi minifestivalu u jednoho z místních hudebních klubů měla být jednou z koncertujících kapel právě česká November 2nd. Pamatovala jsem si je někdy z roku 2003, kdy měli poměrně velkou hitovku s názvem "Tomcat Blues", kterou tenkrát hrávali dost často na Óčku. Sice jsem je od té doby nijak nesledovala, ani neposlouchala, ale když jsem si pustila pár současných písniček na youtube, docela se mi líbily, a tak jsem se rozhodla, že vyrazím na koncert (navíc když vstup byl zdarma, žejo :o), přičemž jsem to pojala i trochu jako společenskou akci a zalarmovala jsem pár kamarádů, z nichž jeden byl tehdy, když jsem v červnu odcházela z práce lehce skeptický k tomu, jestli se ještě někdy někde potkáme, a vzhledem k tomu, že je to podobný (nebo možná ještě o fous větší) hudební fanoušek jako já, byl koncert November 2nd ideální příležitost :o). Měla jsem pak fakt radost, že se něco takového naskytlo a míč tak vlastně nezůstal na mojí straně, ale že jsem opravdu dodržela slovo a skutečně byla možnost a příležitost sejít se i mimo práci na nějaké hudební akci :o). Je to totiž člověk, který mi byl od samého začátku hrozně sympatický, ale pořád jsme se nějak míjeli a trochu víc jsme si popovídali až ke konci mého působení na bývalém pracovišti, přičemž jsme právě objevili, že máme společný koníček hudbu a že se nám oběma líbí kapela Muse (což v našich luzích a hájích není moc obvyklé, takže dvojnásobné jupí :o), jenže jsme nebyli přímo kolegové, takže jsme se nikdy moc často nevídali (krom nějakého toho koncertu Davida Kollera :o), jen jsme vždycky sem tam prohodili pár slov, ale je to hrozný sympaťák, se kterým je legrace a prostě příjemný člověk na pokec a vůbec, takže jsem byla moc ráda, že se naskytla příležitost na další setkání :o). Dotyčný sice nakonec kvůli nějakým nenadálým rodinným trablům dorazit nemohl, ale já jsem si koncert užila i tak :o)
Předkapela byla teda docela děsná, ale naštěstí jsem stihla jen kousek (snažila jsem se přijít fakt až na November 2nd a organizovala jsem tak i celý náš sraz :o) – byl to takový prazvláštní mišmaš, některé písničky připomínající cikánské melodie, některé zas úplně čistokrevně folkové a jedna na závěr o cigáru, asi jakože rádoby písničkářská ala Ivan Hlas s trochou té vulgarity, ale mě to přišlo otřesně trapné :o(. Pak jsme docela dlouho čekali, než se nachystaly hlavní hvězdy večera, přičemž se solidně zkazilo počasí a přesně podle předpovědi začalo pršet (takže se jim i docela špatně dolaďovaly kytary a všechno tím pádem trvalo o něco dýl :o). Naštěstí na to byli pořadatelé připravení a nad částí stolků s lavicemi byly přístřešky, takže jsme byli před deštěm schovaní a na chlad jsem se vybavila svetrem a bundou :o)

November 2nd 01

No a krátce po půl deváté večer začali November 2nd konečně hrát a opřeli se do toho pěkně od podlahy, neb zahájili právě onou starou peckou "Tomcat Blues", což bylo super :o). Moc se mi líbí ta jejich kytarová sóla a outra, která zní fakt dobře :o). Potom zahráli i cover Jacka Whitea "I'm Shakin‘", čímž mi taky udělali velikou radost, protože mám tuhle písničku ráda, je taková dobře rozjuchaná a přitom neokoukaná, no zkrátka na živý koncert jako dělaná :o). Sice to nebyl nijak vyloženě tvůrčí cover, který by si nějak výrazně upravili po svém, ale i tak potěšil, protože ty kytary jsou podle mě skvělé tak, jak jsou :o). Pak zazněla i "Love me or Leave me", kterou jsem měla naposlouchanou teď z youtube a je naopak slušně drsňácká a taky poměrně chytlavá, čímž jsem byla naprosto spokojená, protože jsem tím pádem slyšela všechny pecky, co se mi od nich nejvíc líbí, nicméně krom toho jsem si na koncertě vyhlídla i pár nových adeptů jako "Eloise", "Get No Sleep" nebo "On a Plain" :o). A docela hezká byla i jedna čerstvá novinka, kterou nám frontmanka kapely Saša Langošová zahrála závěrem jako přídavek bez zbytku osazenstva, jen ona sama s kytarou, byla to taková pomalá romantická a moc pěkná písnička, u které bohužel neznám název :o(

November 2nd 02

Jinak mi bylo November 2nd docela líto, protože obecenstvo festivalu připomínalo leklé ryby a myslím, že jim bylo úplně jedno, kdo jim tam na pódiu hraje a co, protože takových 90% lidí si tam přišlo primárně na pivo a pokecat a už někdy v těch osm večer byli slušně podnapilí :o(. Takže o nějakém potlesku a fandění nebo zpívání s kapelou nemohla být ani řeč (to jsem se snažila zachránit více méně jen já a parta kolem mě, kteří aspoň tleskali, když už neznali texty :o), což bylo smutné, nemluvě o tom, že nás tam bylo tak maximálně celkem třicet nebo čtyřicet (chápu, že bylo hnusné počasí, ale stejně :o(, takže celkem fiasko (obávám se, že po téhle zkušenosti už se kapela do Českých Budějovic nejspíš nikdy nevrátí :o(. A přitom je to škoda, protože hrají fakt dobře, ale v médiích holt nejsou moc slyšet a tak se o nich skoro neví :o(. Každopádně jakmile November 2nd dohráli a dozpívali závěrečný přídavek, spustil se téměř jako na povel hrozný slejvák a naplno propukla i bouřka, která do té doby kroužila poblíž, takže jsme v tom pak šli domů, resp. na autobus, ale překvapivě mi to nijak nevadilo, připadalo mi to jako stylový závěr koncertu a ještě v lehké euforii mi bylo úplně fuk, že budu mít promočené boty i džíny, naopak jsem celkem radostně přeskakovala potůčky z okapů a broukala si k tomu "Tomcat Blues" :o). Jo, a přestože jsem si zapomněla vzít foťák, pořídila jsem jakožto správná fanynka alespoň pár snímků na památku na svůj chytrý mobil :o)

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře