Blogová statistika za rok 2016 a ostatní bilance

2. leden 2017 | 17.25 |
› 
Původně jsem si říkala, že to možná dám do dvou samostatných článků, ale nakonec jsem se rozhodla pro tohle dva až tři v jednom :o)
Než na vás nahrnu všechna ta nudná čísla a grafy, ve kterých se vyžívám stejně asi jenom já :o), podělím se s vámi nejdřív o to, jak u nás probíhal Silvestr. Jako každý rok jsme seděli doma (ostatně jako i celý povánoční týden před tím :o), a přestože jsem se původně celkem těšila na sestřih toho nejlepšího ze show Tvoje tvář má známý hlas, která mě během roku docela bavila a pravidelně jsem ji sledovala (obě její řady, o čemž jsem se tu na blogu – jak mi teď dochází – nějak zapomněla zmínit, ale bylo to tak :o), nakonec se ukázalo, že to na Nově dost odflákli a opravdu víceméně jenom sestříhali to, co už jsme viděli (těšila jsem se třeba na víc záběrů ze zákulisí, z líčení a maskování nebo na větší porci Sokolových komentářů, příp. komentářů poroty, které mě na celé show bavily pomalu nejvíc), takže jsme pak stejně televizi různě přepínali – chvíli jsme koukali na výběr ze Všechnopárty s Karlem Šípem, což bylo moc fajn a docela jsem se u toho zasmála, ale zaručeně nejlepší byl záznam koncertu Paula McCartneyho v londýnském Roundhouse z roku 2007, který dávala po půlnoci ČT Art a u kterého jsme zakotvili víceméně náhodou, přestože jsme tím vlastně potvrdili naši nově zakořeňující se tradici silvestrovského koukání na koncerty, na kterou jsem letos nějak zapomněla, a o to víc mě to zahřálo u srdíčka, že už se z toho stala takhle spontánní záležitost :o). Mimochodem, koncert byl od ex-Beatla Paula s ohledem na věk pětašedesáti let solidní výkon a podle toho, co jsem četla na webu, tak zvládl i letošní pražský koncert ve čtyřiasedmdesáti – to už klobouk i gatě dolů, jak se říká :o)

Silvestr 2016-01

Takhle u nás maloval mrazík na Silvestra (díky bohům za mamky chytrý telefon, neb při cestě na poštu a do obchodu mě jaksi nenapadlo vzít si foťák :o)

Silvestr 2016-02  Silvestr 2016-03

Silvestr 2016-05

pise.cz/img/363501.jpg">  Silvestr 2016-04

A takhle to u nás vypadalo včera na Nový rok, když jsme vyrazili po obědě na vycházku :o)

Jinak jsem se v posledních dnech neubránila ani takovému tomu osobnímu bilancování uplynulého roku, a přestože loňský rok rozhodně nebyl tak skvělý jako jeho předchůdce (aneb na léto roku 2015 budu vzpomínat asi ještě hodně dlouho :o) a povětšinou (hlavně v druhé polovině roku) bohužel nebylo naše rodinné klima dvakrát ideální, což mě chtě nechtě stálo dost nervů a stresování (ano, i když se to netýká přímo vás, žít uprostřed třetí světové a dávat si pozor na pusu, abyste náhodou neřekli něco, co by bylo možné některým z členů "zneužít" jakožto zbraň proti jinému, není žádný med :o(, pořád se našlo dost světlých bodů, které bych si ráda zapamatovala :o), například:

 • že jsem si v lednu udělala vysněný zimní výlet na Hlubokou (ony pohádkově krásné fotky si budu dávat jako tapety na plochu ještě určitě příštích pár let :o)
 • asi poprvé v životě jsem si opravdu s radostí a nadšením užila Velikonoce, včetně pečení lineckého cukroví (nejspíš proto, že jsem nakonec zůstala zcela neplánovaně sama doma :o)
 • výlet do pražského Aquapalace, kde jsem si to překvapivě hodně užila, včetně tobogánů :o)
 • na kamarádky rozlučce se svobodou a následně i na její svatbě jsem si nezvykle skvěle zapařila, na což budu coby nepařmen asi taky delší dobu v dobrém vzpomínat :o)
 • byla jsem na koncertě Muse a ještě jsem si pak protáhla víkend o moc prima průzkum historického centra Prahy :o)
 • přes léto jsem si půjčovala bicykl přes Rekola a užila si tak několik moc pěkných cyklovýletů po okolí mého bydliště, z čehož bych ráda udělala tradici :o)
 • několikrát jsem se za krásně slunečného počasí courala Českým Krumlovem, takže už znám jeho historické centrum křížem krážem, a dokonce jsem pak na podzim neplánovaně zvládla i návštěvu zdejšího překrásného Barokního divadla :o)
 • skládala jsem puzzle :o)
 • iniciovala jsem hustokrutopřísný pěší výlet na Kleť a Dívčí kámen, což byla opět akce, na kterou budu hodně dlouho s láskou vzpomínat :o)
 • dopsala jsem úplně všechny resty na blog a k tomu jsem do nového roku vstoupila taktéž tzv. s čistým štítem – do dneška tomu pořád nemůžu uvěřit a samochvála nesamochvála jsem na sebe neskutečně hrdá, že jsem to dokázala :o)
 • teď v prosinci jsem na vlastní oči viděla Apassionatu, což byl úchvatný zážitek :o)
No a teď už nadešel čas na všechny ty moje statistiky :o). Jak už jsem se zmínila, byl rok 2016 po blogové stránce nadmíru úspěšný a všeobecně nejpsavější v celé jeho historii, a třebaže jsem se k sepisování hlavně těch restů musela občas přimět silou vůle (to ale platí pro více činností než jen pro blog, jinak bych valnou část roku prokrastinovala :o), vlastně mě to psaní tuze bavilo a čím víc jsem měla sepsáno, tím víc mě to motivovalo pokračovat a neubírat na tempu :o). Samozřejmě to ale taky souvisí s tím, že jsem měla na psaní na blog čas, jinak by mi to zdaleka nedělalo takovou radost :o).
V rámci grafů jsem si pro vás připravila už tradiční přehled publikovaných článků v jednotlivých měsících (mezi těmi jednoznačně vede únor a vůbec první čtvrtletí, následované teď prosincem, což je trochu s podivem, protože v prosinci už jsem neměla v záloze žádné resty a šlo tudíž jen a pouze o články z aktuálního dění :o) a celkovou křivku vývoje počtu publikovaných článků, kterou jsem pro letošek ještě doplnila o tzv. korekci, neboli o to, jak by vypadala křivka celkového počtu publikovaných článků, kdybych všechno sepsala v letech, kdy jsem měla (například loňských rekordních 125 článků za rok je vlastně zkreslený údaj, protože obsahuje i 35 restů z předchozích tří let).

Statistika 2016-01

Statistika 2016-02

Statistika 2016-03

 Pro úplnost přikládám ještě i grafík s přehledem publikovaných článků v jednotlivých rubrikách, ze kterého můžete vidět, že rebarbora je opravdu převážně o tom, co jsem procestovala, přečetla a viděla :o)

Během loňska jsem samozřejmě měla díky vyšší aktivitě i mnohem větší návštěvnost blogu (koneckonců jsou to spojené nádoby, stejně jako komentáře :o), a protože mě to blogování opravdu chytlo, rozhodla jsem se přidat vlastnoručně vyrobený grafík s přehledem nejčtenějších článků, které jsem za loňský rok publikovala – evidentně je tajemství čtenosti ve správně zvoleném názvu, neb oba tříciferné extrémy zaručeně nejsou zapříčiněny obsahem článku, ale spíš mechanismem fungování internetových vyhledavačů (přičemž snookerové Welsh Open se nejspíš zaměnilo s tenisem nebo něčím podobným :o). Překvapením tak pro mě v tomhle ohledu zůstává článek s naprosto nemastným neslaným názvem Jak jsem si užila víkend v Praze a jemu podobné "dovolenkové týdny" :o)

Statistika 2016-04

A jak už jsem to naťukla, měla jsem za loňský rok i nezvykle vysoký počet komentářů – holt když to u vás na blogu žije, můžete se několikrát ocitnout dokonce i v žebříčku nejkomentovanějších blogů za uplynulých čtrnáct dní :o). Ne, že bych to nějak pravidelně kontrolovala, ale moje jméno mě tam párkrát doslova praštilo do očí :o). Ze všech těch případů, kdy jsem si toho všimla, jsem byla nejlépe na pátém místě (viz důkazní printscreen z 6.12.2016 :o). Sice mi trochu vrtá hlavou, jak tohle oficiální žebříčkování funguje, protože třeba teď koncem roku mi přijde, že už bych tam měla být znovu, a nic :o(. Nicméně jsem nelenila a udělala si svůj vlastní komentářový grafík, ze kterého je zřetelně vidět, že rok 2016 byl i v tomhle ohledu jednoznačně bezkonkurenční :o)

Statistika 2016-05

Statistika 2016-06

No a nemůžu opomenout ani svoji již tradiční osobní čtenářskou statistiku :o). Za rok 2015 jsem kupodivu přečetla i nejvíc knih od doby, co to sleduju (tzn. od založení tohohle blogu :o), na čemž má svůj podíl určitě i fakt, že jsem si v rámci jakési pracovní okurkové sezóny mohla přečíst i nějakou tu e-knihu na monitoru v kanclu :o). Sice ty letošní knihy rozhodně nebyly z nejtlustších (i když pár slušných exemplářů by se tam našlo), ale i tak můžu být myslím spokojená :o). Jinak jsem se tentokrát s těmi grafy opravdu rozvášnila a i v rámci svých čtenářských snažení jsem přidala pár nových – konkrétně mě zajímal podíl knih od českých autorů, protože jim začínám za poslední roky holdovat čím dál víc, no a pak taky srovnání podílu e-knih za loňský a předloňský rok (před rokem 2015 jsem totiž e-knihy nečetla :o).

Statistika 2016-07

Statistika 2016-08

Statistika 2016-09

Pokud jde o nejzajímavější tituly, rozhodně mi v paměti zůstane knížka S hlavou v oblacích (pejru) od Kateřiny Petrusové, což je sice nepokrytá romantika, ale tak vtipná, že se těším, až si ji někdy přečtu znovu (a opět od mnou nově objevené české autorky, od které mě čeká ještě pár nepřečtených titulů v knihovně :o). Pak taky jen tak nezapomenu na Vypravěčku od Jodi Picoultové, do které jsem se pustila hlavně kvůli Čtenářské výzvě a je fakt, že jinak bych asi nesebrala odvahu pustit se do čtení o hrůzách druhé světové války a koncentračních táborů, což by ale byla škoda :o). A samozřejmě nemůžu zapomenout ani na Měsíční kroniky, které jsou sice z žánru young adult, ale zároveň jsou inspirované pohádkami, a tak čtivě napsané, že je radost se do nich pustit a neodradí mě ani tloušťka posledního dílu 765 stran, naopak je mám jako ideální relax a trochu se bojím, co budu dělat, až je dočtu :o). Takže to jen pro pořádek, kdybyste ode mě chtěli slyšet nějaké tipy :o).

Statistika 2016-10

Statistika 2016-11  Statistika 2016-12

Jinak co se týče toho přiklánění se k českým autorům, pozoruju podobný trend překvapivě i u filmů (dřív bych asi do kina na film z české provenience nevyrazila, ale co si budeme povídat, hollywoodská tvorba poslední dobou solidně upadá, a když netočí zbytečné remaky původní klasiky jako je třeba Sedm statečných, vyžívají se v nekonečných pokračováních dříve úspěšných titulů jako např. Den nezávislosti 2, Jason Bourne, Doba ledová 5, Hledá se Dory – bez toho všeho bychom se myslím klidně obešli :o(, kterých jsem za loňský rok viděla v kině opět nejvíc v celé dosavadní historii (opět sleduji až od založení blogu, ale stejně :o), za což určitě nese vinu moje členská kartička Cinestar Clubu a zvýšená potřeba oddálit příchod domů a někde si pěkně v klidu zarelaxovat :o). Pokud byste opět chtěli slyšet pár tipů, tak mně osobně se asi nejvíc líbilo sci-fi Pátá vlna (třeba se taky konečně dostanu i na přečtení její knižní předlohy), sladkobolná romance Než jsem tě poznala a česká prosluněná komedie Bezva ženská na krku :o)

Statistika 2016-13

Tak a to by myslím s tím bilancováním stačilo, už se nemůžu dočkat nových čtenářských, filmových a cestovatelských či zážitkových zářezů na mé blogové pažbě a doufám, že rok 2017 bude přece jen o trochu lepší než ten uplynulý a že budu mít víc důvodů k radosti a spokojenosti (což samozřejmě přeju i vám všem ostatním :o)

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší